HİZMETLER

 1. Yıllık Kurumsal Danışmanlık

  İşletmelere özel olarak tasarlanan bu hizmet kapsamında halihazırda yapılan personel giderleri, pazarlama tanıtım harcamaları, ihracata yönelik maliyetler, kurumsallaşmaya yönelik giderler vb. masraflar için kamu kurumlarının verdikleri tüm destekler ADN İdeal Danışmanlık tarafından müşteri adına takip edilmekte ve operasyonel sürecin tamamı tek adresten yürütülmektedir. Sözleşme süresi içerisinde işletmelere destekler ve fırsatlara ilişkin devamlı bilgilendirmeler yapılmakta, yatırıma yönelik projeleri de uygun fonlar için değerlendirilmektedir.

 2. Proje Tasarım ve Yönetimi

  Proje, kar amacı güdüp gütmemesinden bağımsız olarak gelişimi hedefleyen her organizasyon için zaruri nitelik taşımaktadır. Kar amacı gütmeyen organizasyonlar için kaynak yaratma ayrı bir problem olmakla birlikte, kar maksimizasyonunu hedefleyen işletmeler için ise finansman yükünü dış kaynaklarla asgariye indirmek büyük önem arz etmektedir.

  Bu bakış açısından yola çıkarak;

  • Hayata geçirmek istediği bir projesi olan her organizasyon için organizasyon tipi ve proje konusu dikkate alınarak en uygun ulusal ve uluslararası fonların tespit edilmesi,
  • İlgili hibe/kredi desteklerine yönelik projenin tasarlanması,
  • Projenin tüm başvuru süreçlerinin gerektiği şekilde yerine getirilmesi
  • Destek almaya hak kazanan projelerin satın alma ve raporlama dahil tüm faaliyetlerin uygulama süreçlerine destek verilmesi

  Proje tasarımı ve yönetimi hizmetleri ADN İdeal Danışmanlık’ın ana faaliyet alanını oluşturmaktadır. Bu süreçte kuruluşların finansman yükünün minimize edilmesinin yanı sıra kurumsal gelişimlerine yönelik proje kültürünün yerleşmesi amacına da hizmet edilmektedir.

 3. Kurumsal Eğitimler

  Şirketlerin kurumsallaşması ve profesyonel yönetim sistemlerinin oluşturulması için gerekli tüm eğitimler, ADN İdeal Danışmanlık bünyesinde verilmektedir.

 1. Yönetim Danışmanlığı

  YÖNETİM DANIŞMANLIĞI NEDİR?


  Günümüz ekonomik yaşamında, bir danışmanla çalışmak, olağan bir durumdan öte bir zorunluluk haline gelmiştir. Bunun başlıca nedenleri, değişen ekonomik yapı; iç ve dış pazarlar arasındaki girift ilişkilerin artması ve hızlı gelişen teknoloji, buna bağlı olarak rekabet ortamının çetinleşmesi ve pazarın daralmasıdır.


  Öğüt verme işi insanlık tarihi ile yaşıtsa da yönetim danışmanlığının dünyadaki geçmişine baktığımızda henüz yüz yıllık bir tarihi olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle Yönetim Danışmanlığı hizmeti genç bir çalışma alanıdır.


  Yönetim Danışmanlığı, son elli yıldır Avrupa ve Amerika’ da hızlı bir gelişim göstermesine karşın, ülkemizde son dönemde belirgin bir hal almaya başlamıştır. Bundan dolayıdır ki Yönetim Danışmanlığı kavramı henüz tam anlamıyla anlaşılmış bir kavram değildir.

  Literatüre göre Yönetim Danışmanlığı:


  “Firma organizasyonunda, yönetim sorumluluğu bulunmayan, danışmanlık beceri ve niteliklerine sahip örgüt dışı kişiler tarafından karmaşık sistem anlayışına dayanan, işletme problemlerinin belirlenmesi, çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve gerektiğinde uygulama desteğini içeren kişisel beceri ve yeteneklere dayanan hizmetlerdir.”


  Uygulamaya bakıldığında ise; yönetim danışmanının sadece belirli yönetim sorunlarını çözmeye çalışmadığı, aynı zamanda bir şirketin sahip olabileceği diğer ekonomik problemlerle de ilgilendiği görülmektedir.


  Genellikle firmalar ekonomik performanslarını artırmak için yardıma ihtiyaçları olduğunda yönetim danışmanına başvururlar. Bir şirketin ekonomik performansının iyileştirilmesi, pazarlamada, maliyetlerde, üretimde, organizasyon ya da yönetimde değişikliklerle gerçekleştirilebilir. Bu nedenle şirketin yönetimi ile ilgili danışmanlık, yönetim danışmanlığının sadece bir unsurudur.


  ADN İdeal Danışmanlık, firmaların içinde bulundukları güç rekabet koşulları içinde etkin çalışmayı gerçekleştirecek, ihtiyaç duyulan ekonomik ve yönetsel sorunlarda ihtiyaç duyulan çözümleri üretmek için vardır. Karşılıklı daha geniş görüşebilmek ve tartışabilmek umudu ve inancıyla başarılarınızın devamını dileriz.


  Bir Yönetim Danışmanı Sizin İçin Ne Yapar?


  1- Rekabet gücünü arttırır.
  2- Uluslararası pazarlara hazırlar.
  3- İç organizasyonu güçlendirir ve geliştirir.
  4- Maliyeti azaltır.
  5- Ciroyu arttırır.
  6- Stratejik yönetim tekniklerini geliştirir.
  7- Yönetim ve karar verme sürecini geliştirir.
  8- Finansal kaynak alanlarını arttırır.
  9- Sektöre ilişkin genel ve özel bilgi sağlar.
  10- Müşteri portföyünün geliştirilmesini sağlar.
  11- Fizibilite çalışmaları hazırlar.
  12- Verimliliği arttırır.
  13- Vergi yükünü azaltır.
  14- ISO 9000 sertifikasını almaya hazırlar.
  15- İnsan kaynaklarının niteliğini geliştirir.
  16- Bilgi sistemlerini geliştirir.

 2. Yatırım Danışmanlığı

  Birçok işletme ve kuruluş yapacakları yatırımlar için karar verme aşamasında yatırımın karlılık analizini yapmayı, uygun finansman kuruluşları ile çalışmayı, yatırımdaki satın alma vb. süreçlerin etkin yönetimini talep etmektedir. ADN İdeal Danışmanlık olarak her türlü yatırım için

  • En doğru finansal kaynak araştırmasının yapılması,
  • Bölgesel/ulusal ve uluslararası benchmarking çalışmaları
  • Sektör ve rakip analizi yaparak fiyatlama tahmini gibi konularda işletmelere destek sağlanmaktadır.

  Ayrıca verilen destek kapsamında

  • Yatırımların ekonomik analizi,
  • Risk değerlendirmesi ve
  • Duyarlılık analizleri de  yapılmakta ve kapsamlı bir rapor haline müşteriye sunulmaktadır.

 3. Bireysel Eğitimler

  Bireysel olarak, çalışma alanlarında uzmanlaşma ve kişisel gelişime dair gerekli tüm eğitimler, ADN İdeal Danışmanlık bünyesinde verilmektedir.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.